Lekarze grają w golfa…

Już po raz dwunasty dzięki pomocy Naczelnej Izby lekarskiej, OIL w Lublinie oraz wsparciu Pierwszego Lubelskiego Klubu Golfowego (PLKG) w dniach 17 maja i 26 maja 2019r. odbyły się Mistrzostwa Polski Izb Lekarskich w golfie. Pierwszy z turniejów po raz 6-ty zorganizowano na profesjonalnym polu klubu Sobienie GC. Pole to posiada też znakomite możliwości do uczenia i do treningu gry w golfa. Pomimo że po raz pierwszy rozgrywano zawody w tygodniu, a nie jak do tej pory w weekend, to zarówno frekwencja jak i pogoda dopisały i byliśmy świadkami zaciętej walki o czołowe miejsca oraz o poszczególne trofea dodatkowe. W kategorii lekarzy zwyciężył po raz drugi z rzędu Piotr Otrocki z wynikiem 71 uderzeń netto, tuż za nim uplasował się Grzegorz Czelej z wynikiem 72 uderzeń (obaj reprezentujący lubelską OIL), a trzeci był Władysław Kowalewski reprezentujący warszawską OIL z wynikiem 74 uderzeń. W kategorii kobiet, pomimo przeziębienia, zwyciężyła dr Danuta Marcinkowska (OIL Warszawa), która zdobyła też nagrody dodatkowe w konkursach na najbliższe dołka uderzenie oraz na najdłuższe uderzenie. W kategorii juniorów zwyciężył 9-letni Szymon Otrocki, który zagrał -co warte podkreślenia- w sumie niewiele więcej uderzeń niż niektórzy dorośli zawodnicy. Z pewnością nikt nie przegrał, gdyż pokonanie takiego pola golfowego to średnio ok.5 godzin i ok.10km spaceru z torbą i kijami golfowymi, a to dla własnego zdrowia zawsze nieoceniony dar. Kontynuując tradycję, na lubelskiej Akademii Golfa nad Zalewem Zemborzyckim rozegrano po 10 dniach drugi turniej tych Mistrzostw. W głównej kategorii brutto wśród lekarzy pierwsze trzy miejsca zajęli członkowie OIL w Lublinie: I miejsce-Piotr Otrocki 61 uderzeń; 2 miejsce -Przemysław Firych 62 uderzenia i trzecie Artur Czekierdowski z wynikiem 70 uderzeń. Oba turnieje zgromadziły łącznie ponad 50 osób, w tym już grających lekarzy oraz ich rodziny i osoby towarzyszące. Dzięki wspaniałej tym razem pogodzie wszyscy uczestnicy Mistrzostw mieli okazję możliwość kilkugodzinnej nauki i praktycznego ćwiczenia gry w golfa. Jak co roku również początkujący po szkoleniu z zakresu „pierwszego kroku golfowego” mieli możliwość rywalizacji w miniturnieju z konkursami krótkiej gry tzw. „chip-putt”. Nauka była chyba skuteczna, gdyż zwyciężczyni miniturnieju w decydującej rozgrywce trafiła „putta” czyli tocząc piłkę golfową na greenie z ok.10 m, wyczyn trudny nawet dla doświadczonych graczy. Wszystkim uczestnikom tych zawodów składamy serdeczne podziękowania i gratulacje! Zapraszamy na kolejne tegoroczne turnieje lekarskie w golfie-na Mistrzostwa Polski Lekarzy (Szczecin, 21-22 czerwca) i na Igrzyska Lekarskie w Zakopanem (4-6 września), o których więcej informacji już wkrótce…